Naujienos Kontaktai Foto galerija Vaizdo galerija Ugdymas karjerai2022 gruodžio 08 
 
Navigacija
Naujienos
Apie IC
Įkūrimas
Vaizdo klipas
Išplanavimas
Darbo laikas
Veikla
Darbuotojai
Leidybos centras
Bazė
Paslaugos
CD katalogas
Interneto skaitykla
Bazė
Paslaugos
Konferencijų salė
Bazė
Paslaugos
Biblioteka
Bazė
Paslaugos
Nauji leidiniai

Kontaktai
Foto galerija
Vaizdo galerija
Gimnzistų prezidentė

Tradicinės Atvirų durų savaitės pirmos dienos „Gimnazisto diena" kulminacija:
išrinkta 2022-2023 mokslo metų kadencijos Gimnazistų Prezidentė Gabija Bužinskaitė (III c kl).

SVEIKINAME!

Gegužės 7-ąją minime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną


Po 1863 – 1864 m. sukilimo Rusijos imperijos valdžios įvestas draudimas europinės imperijos dalies gubernijose spausdinti, įvežti ir platinti lietuviškus (įskaitant ir latvių katalikų) leidinius lotyniškomis raidėmis. Draudimas galiojo iki 1904 metų. Šiuo laikotarpiu Mažosios Lietuvos spaustuvėse buvo išspausdinti 2687 lietuviški leidiniai lotyniškomis ir gotiškomis raidėmis. Apie pusė tų leidinių buvo skirta Didžiajai Lietuvai. Apytikriais duomenimis visų tų leidinių tiražas siekė apie 5 milijonus egzempliorių. Prie knygų rengimo prisidėjo apie 130 žmonių.

1874 –1904 m. ten buvo išleista 720 leidinių. Legaliai juos siųsti į Lietuva Rusija draudė, todėl Didžiajai Lietuvai skirtus leidinius reikėjo nelegaliai pergabenti per sieną, kuri buvo stropiai saugoma.

Per draudimo laikotarpį caro valdžia sulaikė daugiau kaip 3000 žmonių, iš jų nubaudė apie 2000. Tačiau pasipriešinimas vis augo, kūrėsi vis daugiau nelegalių organizacijų, daugėjo carizmui priešiškos literatūros. Stiprėjant pasipriešinimui, Vilniaus generalgubernatorius Sviatopolkas Mirskis ir Kauno gubernatorius Veriovkinas medžioklės Lietuvoje metu įtikino carą Nikolajų II panaikinti draudimą, ir 1904 m. gegužės 7 d. draudimas buvo panaikintas.

Šiai datai paminėti IC parengtas stendinis pranešimas „Gegužės 7-ąją minime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną“. Parodoje pristatomos spaudos draudimo laikotarpiu (1864–1904) išleistos knygos, 7 įdomūs faktai apie lietuvių kalbą, kuriuos pateikia Dainius Sabaliauskas, Lietuvos vertimų biurų asociacijos pirmininkas, poetų eilėraščiai apie gimtąją kalbą.

Velykinio turnyro rezultatai


Sveikiname štangos spaudimo „Velykinio turnyro“ nugalėtoją Paulių Naviką (III a),vicečempioną Luką Butkų (II a) ir III vietos laimėtoją Henriką Šarauskį (III a).

Pasiekimai smiginio varžybose


Kovo 29 d. Kelmės sporto centre vyko Kelmės rajono mokinių smiginio varžybos. Jose dalyvavo ir mūsų gimnazistai: Ainaras Pranckevičius (III a), Dainius Ralys (IV a), Emilija Medviedėvaitė (III c) ir Greta Bartkevičiūtė (III b).

Varžybose vaikinai buvo taiklesni ir iškovojo III vietą. Merginos liko penktos.

SVEIKINAME!

Knygnešio diena


Knygnešystė – XIX amžiaus Lietuvos istorijos fenomenas, patriotinė veikla, nukreipta prieš carinės Rusijos vykdytą lietuviškos spaudos ir raidyno draudimo politiką, trukusią daugiau kaip 40 metų (panaikintas 1904m.).

2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą, o kovo 16-oji oficialiai paskelbta Knygnešio diena. Šią dieną pagerbiami draudžiamų spaudinių platintojai – knygnešiai. Kovo 16-oji – įžymiojo knygnešio Jurgio Bielinio gimimo diena (1846 m.) – skirta jiems visiems prisiminti ir pagerbti.

Kviečiame pažiūrėti interaktyvų muzikinį filmą apie knygnešius „Knygnešio kelias“ ir aplankyti gimnazijos bibliotekoje veikiančią parodą šiai datai pažymėti.Puslapis 4 iš 122 < 1 2 3 4 5 6 7 > >>
Kviečia
J.Graičiūno gimnazija

Ugdymas karjerai

Elektroninis dienynas
Elektroninis dienynas

www.mukis.lt

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija bendrajam priėmimui organizuoti

www.smm.lt

Nacionalinė švietimo agentūra
 

________________________________________________________________________________________
Copyright © 2007-2022 Antano Mikalajūno Informacijos centras

4219392 Informacijos centras Unikalių apsilankymų