Lapkričio 16d. - Tarptautinė tolerancijos diena
Parašyta Loreta 2020 lapkričio 16 d. 08:51

LAPKRIČIO 16-OJI – TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA

Tolerancijos dieną nuo 1995 metų mini daugelis demokratinių valstybių, kai UNESCO lapkričio 16-ąją paskelbė Tarptautine tolerancijos diena. Nuo 2003 metų Tarptautinė istorinio teisingumo komisija inicijuoja šios dienos minėjimą Lietuvoje. Kelmės J. Graičiūno gimnazijos Tolerancijos ugdymo centro veiklą koordinuojantys mokytojai kasmet organizuoja įvairias veiklas gimnazistams.

Tolerancija nėra duotybė.

Tolerancijos mus moko tėvai, toliau jos mokomės mes patys. Ir tai tęsiasi visą gyvenimą. Taip, visą gyvenimą, nes tai kelias į laisvę. Tolerancija palengvina mūsų gyvenimą, ji atveria žmogui daug galimybių. Tolerantiškas žmogus – stipri asmenybė.

Taigi, kas yra tolerancija? Visų pirma, tai suvokimas, kad pasaulyje gyveni ne vienas. O kiekvienas mes turime savo gyvenimo būdą, religiją, kultūrą, papročius, pasaulėžiūrą, požiūrį, įsitikinimus, išvaizdą, stilių ir t.t. Štai čia pasireiškia kiekvieno mūsų individualumas ir išskirtinumas. Todėl tolerancija – tai PAKANTUMAS, PAGARBA, SUPRATIMAS, PRIPAŽINIMAS. Tai pozityvus požiūris į kitus žmones, jų pažiūras, jų teisę turėti kitokias pažiūras ir laisvai gyventi savo gyvenimą.

Saugokime ir puoselėkime šią vertybę!

Gimnazijos psichologė Jovita Gerbenienė